Author Topic: plazmové zapalování  (Read 78250 times)

Offline R N

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 524
Re: plazmové zapalování
« Reply #30 on: June 02, 2010, 18:49:07 PM »
Takových let se snaží automobilky zvýšit výkon a snížit spotřebu,emise.... a doteď z nich nikdo na nic podobnýho nepřišel? Kondíkem za pár kaček zvýšit výkon..... Nevím no. Možná to něco dělá, ale určitě né tolik aby se to vyplatilo a už vůbec ne aby ti to přidalo deset koní
VW vyrobilo r1996 kombi 66 KW se spotřebou 5,5 dodnes a r 2007  77KW 7l . Tak jim to snažení moc nejde , že ? ( mam oba  , stejné trasy )

Offline Wari

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 7196
Re: plazmové zapalování
« Reply #31 on: June 02, 2010, 18:50:06 PM »
Mohl by mi nekdo ukazat nejaky graf ktery ukazuje ze ucinost (silu) na zaklade velikosti jiskry?
Podle toho co vim tak zapalovani se deje hlavne kvuli tomu ze ve valci pak vznikne vetsi tlak a ten tlaci nasledne pist dolu. Ten tlak tvori hlavne dve slozky mnozstvi benzinu a mnozstvi vzduchu tuto smes nejakym zpusobem zapalim a velkou roli na tlak bude mit jeho rovnomernost cili idealni namichani aby po cele plose valce byla smes stejna.
Jsem ochoten pripustit ze vetsi jiskra na to bude mit vliv ale obavam se ze oproti normalni svicce to bude v radu okolo 1%.
VW Scirocco 1.8 JH
Opel Astra Caravan 1.6
Indiana  Jones

Offline Wari

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 7196
Re: plazmové zapalování
« Reply #32 on: June 02, 2010, 18:56:09 PM »
Takových let se snaží automobilky zvýšit výkon a snížit spotřebu,emise.... a doteď z nich nikdo na nic podobnýho nepřišel? Kondíkem za pár kaček zvýšit výkon..... Nevím no. Možná to něco dělá, ale určitě né tolik aby se to vyplatilo a už vůbec ne aby ti to přidalo deset koní
VW vyrobilo r1996 kombi 66 KW se spotřebou 5,5 dodnes a r 2007  77KW 7l . Tak jim to snažení moc nejde , že ? ( mam oba  , stejné trasy )
Oba maji trochu jinde emise!
VW Scirocco 1.8 JH
Opel Astra Caravan 1.6
Indiana  Jones

Offline horan

  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12931
Re: plazmové zapalování
« Reply #33 on: June 02, 2010, 18:58:51 PM »
Takových let se snaží automobilky zvýšit výkon a snížit spotřebu,emise.... a doteď z nich nikdo na nic podobnýho nepřišel? Kondíkem za pár kaček zvýšit výkon..... Nevím no. Možná to něco dělá, ale určitě né tolik aby se to vyplatilo a už vůbec ne aby ti to přidalo deset koní
VW vyrobilo r1996 kombi 66 KW se spotřebou 5,5 dodnes a r 2007  77KW 7l . Tak jim to snažení moc nejde , že ? ( mam oba  , stejné trasy )
Co tímhle chtěl básník říci?
S teroristy a francouzi se nevyjednava!!!

Čím dřív umřu,tím dýl budu mrtvej

Offline R N

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 524
Re: plazmové zapalování
« Reply #34 on: June 02, 2010, 19:01:54 PM »
Takových let se snaží automobilky zvýšit výkon a snížit spotřebu,emise.... a doteď z nich nikdo na nic podobnýho nepřišel? Kondíkem za pár kaček zvýšit výkon..... Nevím no. Možná to něco dělá, ale určitě né tolik aby se to vyplatilo a už vůbec ne aby ti to přidalo deset koní
VW vyrobilo r1996 kombi 66 KW se spotřebou 5,5 dodnes a r 2007  77KW 7l . Tak jim to snažení moc nejde , že ? ( mam oba  , stejné trasy )
Oba maji trochu jinde emise!
My ale řešíme jak jet rychleji a líp . Dokonalejší spalování jsou samozřejmě lepší emise !

Offline horan

  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12931
Re: plazmové zapalování
« Reply #35 on: June 02, 2010, 19:04:05 PM »
Waři: chápeš to dobře.  ;)
Lucas: Kdysi jsem měl motorku. Dvoutaktní jednoválec. Laboroval jsem tam se svíčkama. Origo vs. zaručeně to nejlepší. Byla to nějaká platinová za tuším 600kč. Elektroda byla jak jehla. Nárust výkonu jsem nepozoroval, ale co jsem poznal stoprocentně byla snížená životnost svíčky. Po třech měsících jsem ji hodil po psovi. Ze šuplíku jsem vyndal tu starou co měla odježděný cca dva roky a jezdil na ni dál do doby než klekla klika. Svině italská  ;D
S teroristy a francouzi se nevyjednava!!!

Čím dřív umřu,tím dýl budu mrtvej

Offline horan

  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12931
Re: plazmové zapalování
« Reply #36 on: June 02, 2010, 19:07:49 PM »
Jenže právě to snížení emisí ti paradoxně zvyšuje spotřebu a snižuje výkon.  ;) Nebýt zelených a EU, tak jsme sice bez ozonu, ale auta by měly o x% vyšší výkon s nižší spotřebou.
Opět nevařím z vody, ale ze zkušeností s kamionama. Dva naprosto stejný stroje,stejná váha, stejná trasa. Jedno Euro3, druhý euro5. Ta pětka měla vyšší spotřebu o cca 2,5lt.  ;)
S teroristy a francouzi se nevyjednava!!!

Čím dřív umřu,tím dýl budu mrtvej

Offline Lucas

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 8113
  • jedééééééém
Re: plazmové zapalování
« Reply #37 on: June 02, 2010, 19:14:21 PM »
A to co pise horan je presne ten rozdil mezi TDI 66kW rv96 a TDI 77kW rv07 a to samy TDI CR 103kW rv10. Proto se dnes ve vw pouziva 1.6 TDI CR se 77kW kvuli snizeni spotreby pri zachovani emisni normy euro5 ;)
Scirocco MK2 1.8 16V KR stage 2 in progress 2xKx2xVKxPS

Offline R N

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 524
Re: plazmové zapalování
« Reply #38 on: June 02, 2010, 19:32:21 PM »
Každý máme kupu argumentů , zkušeností , ale já podporuji Lájoše a je fuk do jaké míry tomu věřím .

Offline speed

  • majitel MK1
  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12361
  • ........mik mik...........
Re: plazmové zapalování
« Reply #39 on: June 02, 2010, 20:16:36 PM »
taky mu fandím ... podle mě to zase taková investice neni - a nikdo vás nenuti si to srát na auto , nevim proč vás tak hrozně sere že chce něco vyskoušet

auto ktery jezdi na vodu taky neexistuje, co ? .. taky někdo začal zkoušet a měl kolem sebe pesimisty
Scirocco MK1 75  2.0 GTi  16V   9A
Mitsu Galant  97´ 2.0 16V  (LPG) žralok
Toyota Yaris mk1 1,0 "zlaťák"
BMW E46 touring  2,0 105kw

Jestli se v tym Sciroccu zabiješ, tak mi nechoď na oči !!!!  Martina

Offline Wari

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 7196
Re: plazmové zapalování
« Reply #40 on: June 02, 2010, 20:47:20 PM »
a setrice paliva pomoci permanentnich magnetu pouzivate nebo to je blbost?
http://www.stronger.sk/produkt.html

 ;D ;D ;D
VW Scirocco 1.8 JH
Opel Astra Caravan 1.6
Indiana  Jones

Offline horan

  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12931
Re: plazmové zapalování
« Reply #41 on: June 02, 2010, 20:47:36 PM »
Nikdo mu to nebere. Pro mě za mě ať si leje do benzinu třeba coca colu. Jen jsem napsal co si o tom myslím. Z takových pokusu jsem už vyrostl. Byl jsem vždy zklamanej z výsledků. ;)
S teroristy a francouzi se nevyjednava!!!

Čím dřív umřu,tím dýl budu mrtvej

Offline horan

  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12931
Re: plazmové zapalování
« Reply #42 on: June 02, 2010, 20:48:54 PM »
No a nebo nějaký ty tabletky do paliva atd. Stačí to dobře okecat a lidí koupí třeba hovno ovázaný stuhou.  ;D
S teroristy a francouzi se nevyjednava!!!

Čím dřív umřu,tím dýl budu mrtvej

Offline milo

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 885
Re: plazmové zapalování
« Reply #43 on: June 02, 2010, 21:28:54 PM »
nenech se zvyklat Lajoši jenom si hraj dál ,vždyť na to máme ty naše šíra ,aby sme se mneli s čím hrát ne

Offline lajos

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 422
  • PL,16V
Re: plazmové zapalování
« Reply #44 on: June 02, 2010, 21:34:38 PM »
Jdu do vany pak si ještě pokecáme