Author Topic: plazmové zapalování  (Read 78251 times)

Offline horan

  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12931
Re: plazmové zapalování
« Reply #15 on: June 02, 2010, 15:39:57 PM »
Takových let se snaží automobilky zvýšit výkon a snížit spotřebu,emise.... a doteď z nich nikdo na nic podobnýho nepřišel? Kondíkem za pár kaček zvýšit výkon..... Nevím no. Možná to něco dělá, ale určitě né tolik aby se to vyplatilo a už vůbec ne aby ti to přidalo deset koní
S teroristy a francouzi se nevyjednava!!!

Čím dřív umřu,tím dýl budu mrtvej

Offline lajos

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 422
  • PL,16V
Re: plazmové zapalování
« Reply #16 on: June 02, 2010, 15:46:41 PM »
Jo sto let vyrábějí motory na stejném principu-ty od nich něco čekáš?

Offline Lucas

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 8113
  • jedééééééém
Re: plazmové zapalování
« Reply #17 on: June 02, 2010, 15:54:22 PM »
@ lajos: jak vis ze vyrabi motory na stejnem principu? Delam v automobilovem prumyslu 13 let a primo s motory. Za tu dobu uz delame minimalne treti system vstrikovani pro diesly a druhy pro benziny. BTW tvuj motor na vodik eventuelne vodu by fungoval prakticky na stejnem principu jako tyto (sani, stlaceni, vybuch, vyfuk) s pisty a tim vsim, akorat palivo by bylo jine ;) A k tomu co tady ukazujes, sleduju dost upravy aut (co se tyce motoru) a jen u hodne malo z nich cca dve za 15 let co to sleduji melo neco podobneho co zvetsuje jiskru a byli to jen turbo motory, ale vzhledem k tomu ze nikdo jiny to nepouziva, tak mi nezbyva nic jineho nez souhlasit s Horanem.
Scirocco MK2 1.8 16V KR stage 2 in progress 2xKx2xVKxPS

Offline R N

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 524
Re: plazmové zapalování
« Reply #18 on: June 02, 2010, 16:16:17 PM »
Proč by to vyráběly za pár kaček pro tvoji úsporu paliva , když jim šejkové , BP a podobní dají miliardy za patenty , fandím Lájošovi !!

Offline lajos

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 422
  • PL,16V
Lucas
« Reply #19 on: June 02, 2010, 16:50:26 PM »
Já nemluvím a úpravičkách, které ti automobilový průmysl postupně dávkuje, vydává je za novinky a novinkami nejsou ale o principielně novém pohonu.
Ty si myslíš že nad tím se pozastavuji jenom já??
Připojuji pdf o změnách v okruhu zapalování a jejich vliv na účinnost zapalování,
Tak nepřipojuji, chudák má 253kB, můžu poslat mailem, jak to sem pak naarangujete, je mi jedno

Offline Mates

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 2153
Re: plazmové zapalování
« Reply #20 on: June 02, 2010, 16:55:12 PM »
věřim tomu že už vymysleli dávno nějakej alternativní pohon, jen to nechtěj uvést do provozu kvuli naftovejm magnátům.. co by pak s tou ropou dělali, každopádně jestli tohle funguje tak je to dost dobrý
Mk II GTL, 1.8 16v, kamei
MK II GTX, 1.8 GASPOWER, wintercar
něco málo MK l

Offline lajos

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 422
  • PL,16V
Re: plazmové zapalování
« Reply #21 on: June 02, 2010, 17:02:54 PM »
Náhradní zapalovací okruh na zkoušení

Offline horan

  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12931
Re: plazmové zapalování
« Reply #22 on: June 02, 2010, 17:03:15 PM »
Roman: šejkové... jedou proti změně paliva. To jest přechod na elektřinu.... a ne proti zlepšení spalování atd.  ;)  Za to by ti automobilky utrhly ruce, aby to od tebe odkoupily.
Lajos: viděl jsem x motorů do kterých byly dány špatný svíčky (studenější,teplejší,krátký,dlouhý,opálený,špatný odtrh.....) než to co tam má být a vliv na výkon to mělo minimální, takřka neznatelnej. A tam to myslím má větší vliv na zapálení směsi než o něco větší jiskra ve středu spalovacího prostoru. Proto tomu nevěřím. Možná že se to nějak zklidní na volnoběh, ale určitě ti to nepomůže vyhrát sprint  ;)
S teroristy a francouzi se nevyjednava!!!

Čím dřív umřu,tím dýl budu mrtvej

Offline lajos

  • Člen CSSC
  • registrovaný uživatel
  • ****
  • Posts: 422
  • PL,16V
horan
« Reply #23 on: June 02, 2010, 17:11:09 PM »
Nechci tě urazit ale kdyby všichni takto přemýšleli, měli by sme ještě kamenné sekyrky

Offline horan

  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12931
Re: plazmové zapalování
« Reply #24 on: June 02, 2010, 18:08:15 PM »
Když myslíš. Nějaký auto jsem už opravil a mluvím ze zkušeností. Ne z toho co jsem si přečetl někde na netu. Ale jsou to tvoje peníze. Jen bych chtěl taky někdy vymyslet něco takovýho jako je toto, nebo slavnej powerbox, elektrický turbo a jiný sračky, co si koupí "jednodušší" spoluobčané a já bych na tom trošku vydělal. Přemýšlím hlavou a ne tím co kdo napíše  ;)
Ale přeji ti to. Já volím výměnu celého motoru za silnější, než bastlení s nejistým výsledkem.  ;)
S teroristy a francouzi se nevyjednava!!!

Čím dřív umřu,tím dýl budu mrtvej

Offline Wari

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 7196
Re: plazmové zapalování
« Reply #25 on: June 02, 2010, 18:11:16 PM »
tady jsou linky na videa:
http://www.szuts.com/plasmabooster/MVI_3558.AVI
http://www.szuts.com/plasmabooster/MVI_3559.AVI

edit: jsem debil pardon cetl jsem jen prvni stranku  ;D
VW Scirocco 1.8 JH
Opel Astra Caravan 1.6
Indiana  Jones

Offline Wari

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 7196
Re: plazmové zapalování
« Reply #26 on: June 02, 2010, 18:18:50 PM »
k cemu potrebuju vetsi jiskru? Abych spali to co uz spalila slaba jiskra (mysleno standartni)?
Zkuste mi to nekdo priblizit co potrebuju jeste spalovat? Na jakem principu mi  to zvedne vykon?
« Last Edit: June 02, 2010, 18:20:55 PM by Wari »
VW Scirocco 1.8 JH
Opel Astra Caravan 1.6
Indiana  Jones

Offline horan

  • Global Moderator
  • registrovaný uživatel
  • *****
  • Posts: 12931
Re: plazmové zapalování
« Reply #27 on: June 02, 2010, 18:28:39 PM »
Waři: větší jiskra by měla rychleji zapálit směs. Ta by měla rychleji shořet a předat "pístu" větší sílu. Jako teorie to zní hezky, ale praxe už tak růžová není.
S teroristy a francouzi se nevyjednava!!!

Čím dřív umřu,tím dýl budu mrtvej

Offline Lucas

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 8113
  • jedééééééém
Re: plazmové zapalování
« Reply #28 on: June 02, 2010, 18:39:22 PM »
BTW jakej je rozdil mezi timto a treba svickama se 4 elektrodama, nebo, s jiskristem po celem obvodu a nebo treba s iridiovou elektrodou? Vsechno by melo davat vetsi jiskru, ale ani jedno v praxi co mam vyzkouseny neprinese vetsi vykon, nez ty svicky co tam mam od vyrobce ;)
Scirocco MK2 1.8 16V KR stage 2 in progress 2xKx2xVKxPS

Offline R N

  • registrovaný uživatel
  • **
  • Posts: 524
Re: plazmové zapalování
« Reply #29 on: June 02, 2010, 18:39:58 PM »
Waři: větší jiskra by měla rychleji zapálit směs. Ta by měla rychleji shořet a předat "pístu" větší sílu. Jako teorie to zní hezky, ale praxe už tak růžová není.
Když jsme u tý praxe , vem si kolik lidí žije v omylu a daj na karbec tříbod svíčku v přesvědčení , jak si pomohly !!! Ha ha ha